Με 72,5% ο Αλέκος Πάσχος για την τρίτη του θητεία στο Επιμελητήριο PDF Εκτύπωση E-mail
Συντάχθηκε απο τον/την vdella   
Τρίτη, 05 Δεκέμβριος 2017 21:57

Με το 61% περίπου των εγγεγραμμένων στους εκλογικούς καταλόγους του Εμποροβιοτεχνικού Επιμελητηρίου Θεσπρωτίας να προσέρχεται στις κάλπες, ολοκληρώθηκαν αργά το απόγευμα της Δευτέρας οι εκλογές για την ανάδειξη της νέας Διοίκησης του επιμελητηριακού φορέα του Νομού.

Ο Αλέκος Πάσχος, επιβραβεύθηκε από τους εκλογείς με την τρίτη του κατά σειρά θητεία ως Πρόεδρος, με το συνδυασμό του να λαμβάνει το 72,5% των ψήφων, ενώ ο αντίπαλος πρωτοεμφανιζόμενος συνδυασμός, με επικεφαλής τον Ανέστη Χανδρινό, μόλις το 27,5%.

Ο κ. Πάσχος ο οποίος ανέλαβε για πρώτη φορά το τιμόνι του Επιμελητηρίου Θεσπρωτίας τον Ιούνιο του 2006, αποδεικνύεται ο μακροβιότερος Πρόεδρος της ιστορίας του Επιμελητηρίου.

Οι προηγούμενοι ήταν:

·        ΝΤΟΥΜΑΣ ΣΠΥΡΙΔΩΝ              09.05.1989 - 15.09.1992

·        ΞΕΝΟΣ ΜΙΧΑΗΛ                                   16.09.1992 - 17.12.1993

·        ΡΕΒΗΣ ΠΡΟΚΟΠΙΟΣ                 18.12.1993 - 17.02.1998

·        ΛΩΛΟΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ                  18.02.1998 - 27.06.2006

·        ΠΑΣΧΟΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ                        28.06.2006 -

Αναλυτικά τα αποτελέσματα:

Ψήφισαν: 1188

Έλαβαν:

Ενότητα – Ανάπτυξη – Δημιουργία (Πάσχος Αλέξανδρος): 833 ψήφοι - 72,50%

Όραμα για το Αύριο (Χανδρινός Ανέστης):  316 ψήφοι - 27,50%

Άκυρα/Λευκά: 39

Ο συνδυασμός του κ. Πάσχου καταλαμβάνει τις 15 από τις 21 έδρες και του κ. Χανδρινού τις υπόλοιπες 6.

Αναλυτικά ανά Τμήμα του Επιμελητηρίου εκλέγονται οι:

Tμήμα Τουρισμού και Μεταφορών

Ενότητα – Ανάπτυξη – Δημιουργία (Πάσχος Αλέξανδρος):

  1. Βέρμπης Γιώργος

Όραμα για το Αύριο (Χανδρινός Ανέστης):

  1. Σωτηρίου Βασίλειος

Τμήμα Υπηρεσιών


Ενότητα – Ανάπτυξη – Δημιουργία (Πάσχος Αλέξανδρος):

  1. Πάσχος Αλέξανδρος
  1. Τσώτου Βασιλική
  2. Τσάτσας Χαρίλαος
  3. Γκόλιας Προκόπιος
  4. Κίτος Αριστοτέλης

Όραμα για το Αύριο (Χανδρινός Ανέστης):

  1. Λάμπρου Γιώργος
  2. Ρέβης Κώνσταντίνος 

Εμπορικό Τμήμα


Ενότητα – Ανάπτυξη – Δημιουργία (Πάσχος Αλέξανδρος):

  1. Σταύρου Ανδρέας 
  2. Τσακίρης Ηλίας 
  3. Τσώνης Αθανάσιος
  4. Κώστας Ελευθέριος

Όραμα για το Αύριο (Χανδρινός Ανέστης):

  1. Χανδρινός Ανέστης
  2. Κώτσης Θεόδωρος  

Τμήμα Μεταποίησης


Ενότητα – Ανάπτυξη – Δημιουργία (Πάσχος Αλέξανδρος):

  1. Καλιαμούρης Κωνσταντίνος 
  1. Γεωργίου Νικόλαος 
  2. Γκίκας Μηνάς 
  3. Μασούρας Χρήστος 
  4. Αναστασίου Μαρία

Όραμα για το Αύριο (Χανδρινός Ανέστης):

  1. Μπίστιωλη Αικατερίνη 
 
copyright ©2010 vdella.com -- powered by web-way